Listopad 2011

Zimní medvídková soupravička - návody

27. listopadu 2011 v 10:00 | Macík |  Návody - nejen háčkování
Ahoj všichni,

kdo se budete chtít inspirovat a vytvořit si podobnou soupravičku, vkládám přibližné návody, jak jsem postupovala. Nejsem profesionál, většinou si vše i upravuji při háčkování, tak návody, hlavně na čepičku, nejsou zcela přesné, ale věřím, že jste šikovné a poradíte si s tím :-) Vše jsem také přizpůsovovala na Vojtíška a dle příze. Proto je třeba zkoušet a zkoušet.

ČEPIČKA

Čepička je háčkovaná předním reliefním sloupkem. Základ je pro čepičky pořád stejný, přidáváme do průměru obvod hlavičky / 3,14.

5 ŘO spojíme do kroužku
1. ř. - 16 klasických dlouhých sloupků
2. ř. - už háčkujeme předním reliéfním dl. sloupkem, do každého druhého DS 2 přední reliéfní dl. sloupky
3. ř. - do každého 3. RDS háčkujeme 2 RDS
4. ř. - do každého 4. RDS háčkujeme 2 RDS
takto přidáváme až do požadovaného průměru, potom už pokračujeme bez přidávání, až do požadované délky čepičky.

Krytky na ouška:
Ve předu čepičky si odměříme cca 16 cm a od jedné strany k druhé uháčkujeme ještě jednu řadu dozadu, aby byla vzadu čepička delší (tj. od ouška k oušku) a již háčkujeme rovně - pozor teď už v rubové řadě musíte háčkovat zadním reliefním sloupkem.
1. ř. - 14 RDS
2. ř. - 2 ŘO, sháčkujeme 2 RDS tak, že je nedotahujeme do konce, jen jednou protáhneme, tím máme na háčku 3 oka, kterými nakonec přízi protáhneme, dále RDS, na konci řady obdobně sháčkujeme 12. a 13. RDS, 1DS.
3. ř. - 12 RDS
4. ř. - sháčkujeme opět 2 RDS na začátku i na konci řady
5. ř. 10 RDS
atd. záleží opět na vás, jak chcete mít dlouhé krytky, já jsem je dělala do 6 RDS.
Jak máme obě krytky na ouška hotové, celou čepičku obháčkujeme krátkým sloupkem, v místech, kde se krytky zaoblují uděláme 2 KS do jednoho RDS.


RUKAVIČKY

Návod na velmi krásné rukavičky jsem našla zde, mohu jen doporučit:

Lem rukaviček jsem udělala delší, aby se dal zahnout.


ŠÁLA

Nejprve uděláme řetízek dlouhý, jak potřebujete širokou šálu, háčkujeme rovně, na začátku řady uděláme 2 řetízková oko, potom na střídačku 1 přední reliefní sloupek a 1 zadní reliefní sloupek, na konci řady uděláme klasický dlouhý sloupek do 2 řetízkových ok předchozí řady. Vždy háčkujeme přední a zadní reliéfní sloupek, jak se jeví v předchozí řadě. Celková délka šály je opět dle potřeby každé z vás.


APLIKACE MEDVÍDKA

Moc se mi líbila následující, velmi jednoduchá, aplikace medvídka:

Na čepičku jsem udělala aplikace větší, než jsou na rukavičkách.


BAMBULKY

Ještě vytvoříme bambulky velké jak potřebujete, zde se mi osvědčil bambulkovač, pomocí kterého jdou bambulky udělat velmi rychle a jednoduše, že mě to začalo opravu bavit :-)

A jak to vše dáme dohromady, máme soupravičku hotovou :-)


Ať se vám tvoření daří :-)

Přeji hezký den!

Macík

Zimní medvídková soupravička

13. listopadu 2011 v 10:50 | Macík
Milý přátelé a příznivci,

po delší odmlce opět vkládám svůj příspěvek a hlavně výtvor, který mi vznikl pod rukama a ze kterého mám obrovskou radost. Shodou okolností jsem potřebovala rychle uháčkovat zimní soupravičku pro Vojtíka a nakonec se mi podařilo po několikerém párání a obměňování vzorů a aplikací vymyslet následující model, tak posuďte sami, jaký je nakonec výsledek.


Už se těším, až to bude Vojtík nosit Smějící se

Mějte se krásně!

Macík